SKI AREÁL LUCIFER - JOSEFŮV DŮL
mimo provoz
Zobrazit na:

Jak vybrat ski areál v ČR?

Provozovatelé lyžařských středisek už dokončují přípravy na sezonu. Testují rolby. Zkušebně pouští sněžná děla, které zatím chrlí především vodu. Lyžařská sezóna už je za dveřmi.

Srdce lyžaře jistě zaplesá, když uslyší fakt, že se téměř nikde nezdražuje. Pokud ano, jen o desetikoruny. Meteorologům si sice v dlouhodobých předpovědích věřit příliš nedá, ale to, co předpovídají, vypadá prozatím velice slibně. Sněhu má být dostatek. Lyžaři mohou jásat, nadcházející sezóna bude skvělá. V ČR je však ski areálů více než 300. Jak tedy vybrat to nejvhodnější?

Pokud se budete rozhodovat na poslední chvíli, je dobré zjistit, ve kterém středisku jsou sněhové podmínky nejlepší. Informací je v médiích poměrně hodně, na některé je však lepší příliš nespoléhat. Na ČT je pravidelně vysílán pořad Panorama. Informace jsou poměrně přesné, ale přiznejme si, že tato možnost získávání informací není zrovna rychlá. hodinu bedlivě sledujete televizní obrazovku, pak jen na malou chvíli odejdete a stane se to, že zrovna v tuto chvíli se na obrazovce objeví Vaše středisko a vy jej prošvihnete! Střediska navíc musí platit desetiticíce, aby byla v tomto pořadu zahrnuta. A zaplatit to musí lyžaři v ceně jízdného.

Druhou možností je vyhledat Informace na internetu. Webů se zimním zpravodajstvím existuje mnoho. Pokud ale chcete opravdu dobré informace, máte v podstatě jen 2 možnosti. Ten první - holidayinfo.cz je v podstatě internetová verze pořadu Panorama, ale obsahuje o pár středisek více. Přehlednost tohoto webu ale poněkud pokulhává. Druhý zimní zpravodajský portál www.ceske-sjezdovky.cz je sice o něco mladší a méně známý, ale najdete tam téměř každé středisko, na které si vzpomenete. Od malých kopečků s jedním vlekem až ty po největší lyžařské komplexy. Web je také přehlednější. Nevýhoda tohoto webu spočívá především v tom, že jej příliš lidí nezná.

Třetí možností je návštěva přímo oficiálních webů ski-areálů, ale ani to není výhra. Weby těch velkých jsou přímo přeplněné informacemi, obvykle však takovými, které pro víkendový výlet znát vůbec nepotřebujete. Kameru, aktuální teplotu, přehled vleků a sjezdovek v provozu a další důležité věci zde mnohdy musíte hledat i několik minut. Ale světlé výjimky samozřejmě existují, není jich však mnoho. O webech malých areálů se zmiňovat raději příliš nebudu, více než polovina z nich je naprosto otřesná. Informace prostě musíte umět hledat.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Úterý 5.7.

°C
°C
Středa
6.7.2022

°C
°C
Čtvrtek
7.7.2022

°C
°C
Pátek
8.7.2022

°C
°C