SKI AREÁL LUCIFER - JOSEFŮV DŮL
mimo provoz
Zobrazit na:

Na hory? Česko nebo Alpy?

Zima se blíží. Blíží se čas výběru zimní dovolené. Plánujete pobyt v ČR nebo zvolíte raději zahraniční nebo středisko? Stále však platí, že v zahraničí je výrazně dráž. Jsou ale zahraniční střediska opravdu o tolik lepší?

Mizerně upravený svah a půl století starý vlek - takhle nějak to u nás vypadalo ještě v dobách nedávno minulých. To je asi důvod, proč si spousta Čechů zvykla jezdit do Alp. V posledních 10 letech se však i české lyžování výrazně zlepšilo. Investice jsou opravdu vidět. Na jeden skipas už fungují všechny vleky v okolí, postavena byla spousta nových lanovek a přibyly celé artilerie sněžných děl. Komlexnost služeb ve ski areálu však i nadále pokulhává. Častým problémem je především nemožnost se během lyžování dobře najíst. Bufet sice na většině míst najdete, ale musíte počítat s tím, že nic kromě hranolků s kečeupem nebo oschlého sendviče zde nekoupíte. Vyhřívané přístřešky v Česku příliš často nenajdete.

Zlepšení jde vidět, ale konkurovat zahraničním areálům ty naše ještě stále příliš nemohou. Vyjímky jsou, bohužel jich však není mnoho. Pokud však hledáte dokonalost za rozumné ceny, ani v Alpách nejspíš nenajdete. Česko je podstatně levnější. Lidové ceny v Alpách hledat nemůžete. Obyčejné pivo zde stojí průměrně 5x víc než u nás. Plechovky piva tedy budou pro většinu čechů asi povinná výbava. Dlouhá cesta také nemusí být každému příjemná. Doporučujeme využít autobus cestovní kanceláře.

Výběr českého střediska problém není, informací je všude dost, můžme doporučit např. server ceske-sjezdovky.cz Co ale zahraničí? V cizině existuje hned několik zajímavých lokalit, pokud Vaše peněženka zrovna nepřetéká, doporučujeme jedině Rakousko nebo Francii. S ohledem na cenu bychom doporučili spíše Francii. Vaše peněženka ale pocítí vyšší náklady na dopravu. Rakousko je sice výrazně blíž, ale je dražší. Hodí se tedy především pro kratší dovolené.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Středa 28.9.

°C
°C
Čtvrtek
29.9.2022

°C
°C
Pátek
30.9.2022

°C
°C
Sobota
1.10.2022

°C
°C