SKI AREÁL LUCIFER - JOSEFŮV DŮL
mimo provoz
Zobrazit na:

Důvěřovat českým firmám?

Přemýšlíte jaké oblečení koupit svým dětem na hory? Potřebujete poradit? Důvěřujte českým výrobcům! Dnes již nemusíme shánět kvalitní oblečení u našich zahraničních sousedů. Ke kvalitě českých výrobků se v superlativech vyjadřují i nejlepší evropští sportovci, kteří českým firmám jejich výrobky často testují.

Pryč je doba, kdy nás na sjezdovkách hřál tlustý svetr od babičky. Svetr, sice teplý, ale neforemný - silně omezující člověka v pohybu - již dnes není nutností. Výrobky z moderních materiálů svetry v mnohém předčí. I dnes ovšem platí - vrstvit, vrstvit a zase vrstvit.

Bundy opatřené funkčním pásem proti sněhu jsou dnes již samozřejmostí. Osobní komfort můžete zvýšit i použitím jednorázových hřejivých polštářků. Pod lyžařskou helmu není vhodná čepice, ale spíše tenoučká termo lyžařská kukla, která ochrání i tváře a nos.

Sportovní oblečení nové generace je prodyšné – a přesto je člověk dokonale chráněn před větrem. Možnosti kombinací nejrůznějších vysocefunkčních materiálů při výrobě sportovního oblečení jsou dnes nekonečné. Oblečení je vhodné i pro velmi chladné dny. Materiál je vhodný pro celodenní nošení. Svrchní strana oděvu musí být nepromokavá. Nedejte se odradit vyšší cenou výrobků - kvalita se na horách rozhodně vyplatí.

Nemalou předností je též odolnost používaných materiálů proti oděru a ušpinění. Při praní používejte jen speciální tekuté prostředky, které zakoupíte v prodejnách se sportovním zbožím. Sušení by mělo probíhat pozvolně.

Bezpečnost by vždy měla být na prvním místě - lyžařská helma je dnes na sjezdovce vážně nepostradatelná. Velmi příjemně by Vás překvapila i přiléhavost a anatomický tvar dnešních chráničů páteře. Do lyžařského oblečení se dá zašít i pasivní systém pro vyhledávání osob zasypaných lavinou.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Středa 28.9.

°C
°C
Čtvrtek
29.9.2022

°C
°C
Pátek
30.9.2022

°C
°C
Sobota
1.10.2022

°C
°C